Odkryj drogę
na północ.

Odkryj drogę na północ.

Szlak Velge prowadzi ku północy i odkrywa autentycznego ducha Norwegii. Z jej źródeł czerpiemy inspiracje. interesują nas ludzie, ich rozmowy, opinie, sytuacje, z jakimi sie spotykają, ich potrzeby i marzenia.

 

Linia Velge oparta jest o charakterystyczną surową formę. Oddaje aurę północnych szlaków, wnosi do naszego otoczenia naturę zapisaną w norweskim klimacie.

 

Równowaga, która definiuje Norwegię pozostaje niedoścignionym wzorem, a  pojęcie złotego środka zamyka się tutaj w ogólnym poczuciu możliwości, jakie dają człowiekowi naturalny krajobraz oraz wiedza. Onieśmielające, poniekąd dziewicze tereny, swój urok zawdzięczają szacunkowi, jakim darzą je mieszkańcy. Ludzie żyją tutaj jakby obok, płynnie wtapiając się w naturalny krajobraz,  respektując reguły klimatu, który nierzadko nie rozpieszcza.

 

Często słyszymy, że granic nie należy przekraczać, ale czy podążanie utartymi szlakami może być wystarczające, kiedy oczekuje się czegoś więcej? Ramy określające to, co bezpieczne i sprawdzone z założenia są dość oczywistym półśrodkiem – co prawda rozsądnym, ale przecież w życiu nie chodzi tylko o rozsądek. Niemożliwa do odparcia pokusa wypróbowania czegoś nowego jest jak samonapędzający się mechanizm.

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych oraz personalizacji ustawień serwisu.